Егоїзм

Важливою складовою людської душі,

що дає їй змогу будувати щасливе,

наповнене життя, є вміння приймати інших людей,

ділитися з ними часом, енергією, любов’ю.

Але дитина не народжується з цим вмінням,

від народження маленька людинка по своїй суті – егоїст,

що «вимагає» задоволення своїх нагальних потреб.

Егоїзм у дітей пояснюється не поганими душевними якостями,

а відсутністю у нього життєвого досвіду, а також тим,

що діти нездатні повною мірою осмислювати ситуацію.

Але з часом дитина має навчитися ділитися,

поступатися чергою, розуміти потреби інших,

зтерпінням ставитися до оточуючих

(навіть тих, що їм не до вподоби),

бачити та цінувати достоїнства та сильні сторони кожного.

Якщо ж ці якості, не сформувалися вчасно,

не варто панікувати чи називати дитину «егоїстом»,

ситуацію можна виправити, дотримуючись певних правил.

? Ділимося! Природно, що в сім’ї все краще дістається дітям – найсмачніший шматочок пирога, найкрасивіше яблучко, тощо. Але ж це можна робити непомітно, щоб діти не помічали переваг. Демонструючи повагу до своїх потреб, а не лише до дитячих, ви допомагаєте їм позбутися відчуття себе «центром» сім’ї.
? Демонструйте свій приклад. Якщо ви товариські, вмієте вислухати думку іншої людини, радіти чужим успіхам , розповідати не лише про свої успіхи , а й про досягнення колег чи друзів, то таким чином формуєте приязне ставлення до людей і у своєї дитини.
? «Купи!». Діти не завжди можуть оцінити тимчасові матеріальні труднощі, що виникли в сім’ї, неприємності, з якими зіткнулися батьки. Поведінка дітей, їхні прохання в цьому випадку також можуть виглядати егоїстичними. У цьому випадку простого зауваження про прояв егоїзму буде недостатньо, найкращими ліками буде осмислена «доросла» бесіда на рівних з дитиною. Дитину варто інформувати про матеріальні можливості та сімейні витрати та потреби.
? «Допоможи мені, будь ласка!». Надайте дитині можливість подбати про когось, доручіть надати будь-яку послугу, якщо в родині хтось хворіє чи просто стомився. Позитивна реакція та підтримка дорослих допоможе дитині навчитися отримувати задоволення від допомоги іншим.
? Хто сказав «мяу»? За можливості, придбайте домашню тваринку. В турботі про неї саме і виявляється почуття жалю, співпереживання. У дитини просто буде менше часу, щоб зациклюватися на собі.

Важливо, щоб ви не залишали без уваги ситуації, коли дитина зневажливо ставиться до інших людей. Ваша толерантність та розуміння стануть прикладом для наслідування.

pidgotovleni